понеділок, 21 листопада 2016 р.

Муз.мистецтво 2 клас.урок4.Музика,яка не знала нот.


Муз.мистецтво 2 клас. Урок 4. Музика, яка не знала нот
Мета:
-   розкрити поняття «народна музика»; учити на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів, виразно співати;
-   розвивати в учнів спостережливість, почуття ритму;
-   виховувати музичний смак, інтерес до музичних образів.
Музичний матеріал: українська народна пісня-поспівка «Диби-диби»; український народний танець «Козачок»; українська народна пісня «Гей ви, дітки чорнобриві».
Наочні посібники: нотна хрестоматія.
Обладнання: ТЗН; дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія; макет телевізора; зображення нот на нотному стані.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку Муз.мистецтво 2 клас. Музика, яка не знала нот
Учні входять до класу під музичний супровід (українська народна пісня «Гей ви, дітки чорнобриві»).
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
♦  Як називають п'ять лінійок, де записують ноти?
♦  Як називають знак, що пишуть на початку нотного стану?
Гра «Телевізор»
Учитель демонструє на екрані макету телевізора зображення (ноти
на нотному стані). Учні мають назвати їх «ім'я».
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Достеменно невідомо, коли виникла музика, але можна впевнено сказати, що це було дуже-дуже давно. Автори деяких музичних творів нам відомі, але існує багато музики, автори якої невідомі. Як називають таку музику? Сьогодні ми знайдемо відповідь на це питання.
4. ОСНОВНА ЧАСТИНА Робота з поняттями
Якщо ми знаємо ім'я автора музики, то таку музику називають композиторською. 
♦ Пригадайте прізвища композиторів, з чиїми творами ми ознайомилися
на попередніх уроках.
Музика виникла дуже давно, коли ще не існувало професії композитора, її складали народні музиканти, які навіть не знали нот, і передавали музику своїм дітям та онукам у спадок. її створювали хлібороби та ремісники, селяни та міські жителі. Така музика поширювалась у народі, її називають народною.
Віки-роки спливали, їх пам'ять берегла... 
Ще нот тоді не знали, а музика — була! 
Вона допомагала селянам у жнива. 
Вона спостерігала і свята, і дива. 
Вона пливла роками у хороводі днів, 
До доньки йшла від мами, від батька — до синів. 
Ту музику чудову, яка не знала нот, 
Плека, як рідну мову, і береже народ.
О. Лобова
Вокально-хорова робота
Учитель
♦  Які ви знаєте народні пісні?
До народної музики належить багато дитячих пісень, із-поміж них — українська народна пісня-поспівка «Диби-диби».
Розучування поспівки «Диби-диби» за нотним записом.
Завдання з ускладненням (для підготовлених учнів):
♦  назвіть ноти поспівки:
♦  проспівайте поспівку сольфеджіо.
Розучування та виконання поспівки «Диби-диби» усім класом. Розучування української народної пісні «Гей ви, дітки чорнобриві»; робота над поставою, одночасним початком співу, м'якістю звуковедення.
Слухання музики
Учитель. Українська пісня — душа народу. Але й у танцях українці були завзятими.
Чуки,чуки,чуки,чок. Пішли дітки в таночок. Пішли дітки в таночок. Донька збила каблучок. — Прибий, татку, каблучок. Бо я хочу в таночок.
З давніх-давен до улюблених танців українців належить «Козачок».
Це — старовинний масовий хороводний танець. Першими його виконавцями були козаки-воїни. Звідси походить його назва. Іноді танець починається повільним вступом ліричного характеру. Але основна частина його завжди бадьора та життєрадісна. Швидкий рух, чіткий ритм, повторення в різних варіантах тієї самої музичної фрази передають жваві й дрібні танцювальні рухи, що властиві танцю.
♦  Прослухайте український народний танець «Козачок» та опишіть його характер.
Слухання українського народного танцю «Козачок».
Під час повторного прослуховувавня та обговореная характеру тавцю діти об'єднуються у три групи, супроводжуючи музику грою на дитячих музичних інструментах та ритмічними танцювальними рухами.
5. Підсумок уроку. Муз.мистецтво 2 клас. Музика, яка не знала нот
Учитель. Сьогодні на уроці ми зазирнули у витоки народної музики, дізналися про українські народні пісні й танці.
Бесіда
♦   Який український народний танець ми слухали сьогодні на уроці?
♦  Які українські народні пісні ви запам'ятали?
Учні виходять із класу під музичний супровід {українська народна пісня «Гей ви, дітки чорнобриві»).

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Критерії оцінювання з музичного мистецтва


Методичні рекомендації

Рівні навчальних досягнень

Бали

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з музичного мистецтва

І. Початковий

1

Учень (учениця) сприймає та виконує музичні твори на частковому рівні, небагатослівно їх характеризує, демонструє слабо сформоване художньо-образне мислення, елементарні навички та вміння у практичній музичній діяльності 


2

Учень (учениця) володіє незначною частиною тематичного матеріалу, має слабо сформований рівень сприйняття музичних творів, виявляє певні вміння та навички, володіє незначною частиною спеціальної музичної термінології, словниковий запас дозволяє викласти думку на елементарному рівні


3

Учень (учениця) здатний сприймати та виконувати окремі фрагменти музичних творів з конкретним образно-художнім змістом, знає незначну частину музичного тематичного матеріалу; послуговуючись обмеженим термінологічним та словниковим запасом

ІІ. Середній

4

Учень (учениця) здатний сприймати та виконувати музичні твори на репродуктивному рівні, але не розуміє художньо-образної сфери музичних творів; застосування знань та спеціальної музичної термінології на практиці задовільне


5

Учень (учениця) володіє навичками й уміннями, які дають змогу проаналізувати чи виконати окремі музичні твори, котрі мають художньо конкретну словесну, понятійну основу; але не завжди вміє інтерпретувати музичні твори, які вимагають абстрактного художнього мислення; виявляє недостатнє знання спеціальної музичної термінології; словниковий запас небагатий


6

Учень (учениця) здатний сприймати і відтворювати основну частину музичного матеріалу, але має слабо сформоване художнє мислення, не завжди послідовно та логічно характеризує музичні твори, його розповідь потребує уточнень і додаткових запитань; учень (учениця) виявляє знання і розуміння основних тематичних положень, але не завжди вміє самостійно зробити порівняння, висновок щодо прослуханої чи виконаної музики

ІІІ. Достатній

7

Учень (учениця) здатний сприймати та виконувати музичні твори, але робить непереконливі висновки, непослідовно викладає свої думки, допускає термінологічні помилки; Учень (учениця) знає найважливіший тематичний музичний матеріал, але знання нестійкі; спостерігаються помітні позитивні зміни у музичній діяльності учня


8

Учень (учениця) уміє сприймати і виконувати музичні твори, досить повно аналізує художньо-образний зміст твору, але має стандартне мислення, йому бракує власних висновків, асоціацій, узагальнень, не завжди вміє поєднувати музичні твори та життєві явища; недостатньо володіє спеціальною музичною термінологією при аналізі музичних явищ


9

Учень (учениця) виявляє достатнє засвоєння тематичного музичного матеріалу, але допускає неточності у використанні спеціальної музичної термінології, які потребують зауваження чи коригування, трапляються поодинокі недоліки у виконанні музичного твору і художньо-образному оформленні своїх роздумів щодо прослуханої музики; не завжди самостійно систематизує та узагальнює музичний матеріал

ІV. Високий

10

Учень (учениця) має міцні знання програмового матеріалу, але, аналізуючи музичні твори, допускає несуттєві неточності у формулюваннях, при використанні спеціальної музичної термінології, а також під час виконання музичних творів, у більшості випадків уміє обґрунтовано довести свою думку щодо музичних явищ, йому важко виконати окремі фрагменти музичного твору. Вказані неточності може виправляти самостійно


11

Учень (учениця) володіє тематичним музичним матеріалом у межах програми, вміє використовувати набуті знання, уміння і здібності у нових музичних завданнях, демонструє знання спеціальної музичної термінології, їх усвідомлення та міцність, уміння систематизувати, узагальнювати, інтерпретувати музичні твори, асоціювати їх з творами інших мистецтв та життєвими явищами, застосовувати здобуті знання у музичній діяльності



12

Учень (учениця) має глибокі, ґрунтовні знання тематичного музичного матеріалу у межах програми, здатний узагальнювати, сприймати та виконувати музичні твори, застосовувати асоціативні зв’язки між музичними творами, творами інших мистецтв та життєвими явищами; свідомо використовувати спеціальну музичну термінологію у роздумах, висновках та узагальненнях щодо прослуханого чи виконаного твору, пропонує нетипові, цікаві художньо-творчі уявлення; рівень світосприйняття і світовідчуття мистецького мислення достатньо високий; самостійно використовує набуті знання, уміння та здібності в музичній діяльності

Самопрезентація



Самопрезентація

          «Нецікавих людей в світі немає і їхні долі – як історії планет…»
   Я прочитала раз у книжці поета, і захотілося мені вам розказати, чим цікава моя планета.
Мені 24.Іриною назвала мати. Яка я? В своїх поступках відрізняюсь, і світ міняється і я сама міняюсь. Головніше те – нехай не завжди зрозуміла і проста, іноді різка і не вистачає сили волі, але не можу я ніколи бути байдужою до чужої болі. В сімї я серцем зігріваюсь. Інколи в серці радість, інколи печаль, але усієї смакоти життя у мене викликає моя робота.
Я знаю: учителем не стають, ним народжуються. Хоч звичайно учитель – це не тільки божий дар, а й дуже відповідальна та наполеглива праця. Кредом моєї праці є слова  Василя Сухомлинського «Серце віддати дітям». Знаю  - це нелегко, бо виросла в сімї вчителів.
          Ну що ж хочу розповісти як непросто  я пройшла весь шлях, щоб продовжити сімейну  традицію.
         Я, Пепеля Ірина Василівна народилася 01 березня 1992 року, в селі Шубранець, Заставнівського району, Чернівецької області. У 1999 році пішла у перший клас, вчилася 9 років, закінчила неповну загальноосвітню школу. У 2000 році була зарахована у 1 клас  музичної школи №3 м. Садгори. Вчилася по класу фортепіано. У 2008 році закінчила музичну школу,  в тому ж році поступила в Чернівецький педагогічний коледж імені Ю.Федьковича на музичний відділ. За час навчання у коледжі пройшла повну професійну підготовку.  Студентські роки  - найкращі в житті. Співала в «Жіночому хорі», «Мішаному хорі» та ансамблі «Ліра». Закінчила коледж у 2012 році,  отримала диплом молодшого спеціаліста. Того ж року вступила на третій курс Чернівецького університету ім. Ю Федьковича. У 2012 році почала свою трудову діяльність у Шубранецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителем музики. Я серцем відчула, що моє покликання  - учити дітей по правильному жити, любити свою землю, плекати в душі добро й людяність.
           Хіба могла я обрати іншу професію?! Щодня спілкування з дітьми дає мені силу, радість життя, надію на те, що і я буду чимось корисна для України. Увесь час пам’ятаю, що повинна бути для учнів зразком у всьому. Тому постійно тримаю руку на пульсі сучасності. Постійно відчуваю підтримку й взаєморозуміння своїх батьків, це так важливо.
         Думаю, що для того, щоб отримати бажаних результатів в своїй роботі обов’язково необхідно мати і дар педагога, і досвід роботи, а ще постійно підвищувати свій професійний рівень.